- Chrzest966 - http://chrzest966.pl -

Plenery fotograficzne w ramach projektu „Mesco dux Polonie baptizatur” w Lubiniu i Krobi

Gostyński Ośrodek Kultury „Hutnik” ogłasza nabór na plenery fotograficzne w ramach projektu MESCO DUX POLONIE BAPTIZATUR, dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Chrzest 966”. Zajęcia poprowadzi dr hab. Tomasz Wendland.

Gostyński Ośrodek Kultury „Hutnik” ogłasza nabór na plenery fotograficzne ukierunkowane na sztukę romańską, które odbędą się w dniach 7 i 8 maja 2016 roku w Lubiniu i w Krobi (woj. wielkopolskie). Działania fotograficzne poprowadzone zostaną w przestrzeniach kościołów romańskich św. Leonarda, św. Idziego, a także w Opactwie Benedyktynów.

Zajęcia fotograficzne ukierunkowane na sztukę romańską poprowadzi znany poznański twórca – dr hab. Tomasz Wendland – artysta realizujący dzieła z zakresu rysunku, fotografii, wideo, dźwięku, również historyk sztuki, dyrektor Mediations Biennale Poznań, doktor Plymouth Univeristy w Wielkiej Brytanii, wykłada w Niemczech i Szwajcarii, w przeszłości na uniwersytetach w Japonii, Urugwaju, Argentynie, Włoszech, profesor na Akademii Sztuki w Szczecinie. Swoje prace prezentował także poza Europą w FusionArts Musem w Nowym Jorku, Szanghaju i Hangaram Art Museum w Seulu.

W dniu 7 maja odbędzie się plener fotograficzny w Lubiniu, w dniu 8 maja w Krobi.

Zbiórka każdorazowo o godz. 9.00 w Gostyńskim Ośrodku Kultury „Hutnik”, który zapewnia transport na miejsce pleneru.

Materiał fotograficzny powstały w trakcie pleneru będzie podstawą do prac warsztatowych w zakresie malarstwa olejnego. Najlepsze zdjęcia zostaną zaprezentowane jesienią na wystawie w GOK „Hutnik”, zostaną również opublikowane w okolicznościowym katalogu.

 

Kościół św. Leonarda w Lubiniu [1]
Kościół św. Leonarda w Lubiniu

Każdy uczestnik powinien dysponować własnym sprzętem fotograficznym.

Uczestnicy wyrażają również zgodę na udostępnienie utworów powstałych podczas realizacji zadania na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0 Polska (BY-SA).

Zapisy pod adresem e-mail ppawlak@gok.gostyn.pl [2] z podaniem imienia, nazwiska i danych kontaktowych, szczególnie numeru telefonu.

Uwaga! osoby, które już zapisały się za pośrednictwem pracowni plastycznej GOK „Hutnik” nie muszą wpisywać się ponownie. Liczba miejsc ograniczona.

Program dotacyjny Chrzest966 - logotyp [3]

Wszelkie prawa zastrzeżone.