Gminna Biblioteka Publiczna w Boguchwale, Gmina Boguchwała, Powiat Rzeszowski zapraszają do uczestnictwa w Powiatowym Konkursie Fotograficznym – „Chrzest w Polskiej Tradycji” organizowanym na terenie powiatu rzeszowskiego.

Inspiracją do ogłoszenia konkursu jest 1050. Rocznica Chrztu Polski. W nawiązaniu do tego historycznego wydarzenia – jakim był chrzest Mieszka I – organizatorzy zachęcają do nadsyłania fotografii dokumentujących chrzcielnice i towarzyszących im obrzędów Chrztu Świętego. Do uczestnictwa szczególnie zachęcają zarówno nauczycieli jak i wszyscy uczniów poprzez uświetnienie tej pięknej rocznicy uczestnicząc w konkursie.

W świadomości społecznej, każdej miejscowości i parafii człowiek zaczyna żyć i funkcjonować wraz z nadaniem imienia podczas chrztu, dlatego organizatorzy oczekują nie tylko na fotografie chrzcielnic, ale także na archiwalne fotografie dokumentujące, ubranka i stroiki chrzcielne (świece, szatki) oraz fotokopie aktów chrztu i odpowiednich adnotacji z kronik parafialnych.

Termin składania prac konkursowych: 21 października 2016 r.

„Chrzest w Polskiej Tradycji” Powiatowy Konkurs Fotograficzny - plakat [1]
„Chrzest w Polskiej Tradycji” Powiatowy Konkurs Fotograficzny – plakat

Szczegóły oraz regulamin na stronach:https://www.facebook.com/bibliotekaboguchwala/ [2],http://boguchwala.pl/ [3]https://www.powiat.rzeszow.pl [4].