- Chrzest966 - http://chrzest966.pl -

„Sacrum Poloniae Millennium w Archidiecezji Poznańskiej” – okolicznościowa wystawa z okazji obchodów 1050. Rocznicy Chrztu Polski

Z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Poznaniu Archidiecezja Poznańska, Archiwum Archidiecezjalne w Poznaniu, Archiwum Państwowe w Poznaniu, Wydział Historyczny UAM, Instytut Historii UAM oraz Wielkopolskie Muzeum Niepodległości zapraszają 7 kwietnia 2016 r. na uroczyste otwarcie okolicznościowej wystawy pt. „SACRUM POLONIAE MILLENNIUM W ARCHIDIECEZJI POZNAŃSKIEJ”

Wystawa „Sacrum Poloniae Millennium w archidiecezji poznańskiej” przypomina przebieg obchodów Tysiąclecia Chrztu Polski przede wszystkim na terenie archidiecezji poznańskiej, ale prezentuje też fotografie z Gniezna, Jasnej Góry, Krakowa i wielu innych zakątków naszego kraju.

Nie zabrakło również wątków dotyczących obchodów Millennium poza granicami Polski oraz przebiegu, konkurencyjnych wobec zorganizowanych przez Kościół, uroczystości Tysiąclecia Państwa Polskiego.

Wystawa jest dwujęzyczna, polsko-angielska i liczy łącznie 20 dwustronnych paneli.

Uroczyste otwarcie wystawy nastąpi 7 kwietnia o godzinie 9.30 na placu Adama Mickiewicza w Poznaniu, tuż przed rozpoczęciem w pobliskim gmachu Collegium Minus UAM, w sali im. Jana Lubrańskiego, obrad konferencji naukowej „Wielka Nowenna i obchody Millennium Chrztu Polski w archidiecezjach gnieźnieńskiej i poznańskiej [1].

W kolejnych tygodniach wystawa będzie prezentowana m.in. na Starym Rynku w Poznaniu przy budynku Odwachu (od 17 kwietnia do 4 maja) oraz w miejscu posiedzenia Zgromadzenia Narodowego [2] na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich (15–16 kwietnia).

 

Wystawa "Sacrum Poloniae Millennium w Archidiecezji Poznańskiej" - plansza tytułowa [3]
Wystawa „Sacrum Poloniae Millennium w Archidiecezji Poznańskiej” – plansza tytułowa

Patronat medialny: Radio Emaus, Przewodnik Katolicki