Galeria Sztuki Współczesnej we Włocławku zaprasza 8 lipca 2016 r. na wernisaż wystawy fotografii Pawła Opalińskiego pt. „Searching God in the fog”, będącej częścią projektu DZIEDZICTWO CHRZTU – współczesna sztuka chrześcijańska 2D, dofinansowanego przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu Chrzest 966.

Wernisaż odbędzie się 8 lipca 2016 r. o godz. 18.00 a następnie o godz. 18.30 będzie miało miejsce spotkanie autorskie z Pawłem Opalińskim.

Na wystawie znajdą się wielkoformatowe zdjęcia prezentujące tajemnicze piękno polskich i słowackich Tatr. Autor w swoich pracach odwołuje się do wartości chrześcijańskich i tak jak wielu przed nim, szuka Boga w otaczającym świecie. Większość fotografii była nagradzana bądź prezentowana na międzynarodowych konkursach fotograficznych np.: International Photo Awards czy Biennale Fotografii Górskiej.

Paweł Opaliński urodził się w 1967 roku w Kielcach. Ukończył Wydział Grafiki i Malarstwa ASP w Łodzi. W 2011 uzyskał doktorat na macierzystej uczelni. Jest adiunktem Europejskiego Wydziału Sztuk AFIB Vistula w Warszawie. Oprócz fotografii zajmuje się projektowaniem graficznym.

Wystawa będzie czynna do 31 lipca. Wstęp wolny.

Wystawa fotografii Pawła Opalińskiego: "Searching God in the fog" - DZIEDZICTWO CHRZTU – współczesna sztuka chrześcijańska 2D - plakat [1]
Wystawa fotografii Pawła Opalińskiego: „Searching God in the fog” – DZIEDZICTWO CHRZTU – współczesna sztuka chrześcijańska 2D – plakat

 

Wystawa jest częścią projektu DZIEDZICTWO CHRZTU – współczesna sztuka chrześcijańska 2D, dofinansowanego przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu Chrzest 966 Promesa 2016.

Program dotacyjny Chrzest966 - logotyp [2]

Szczegóły na stronie internetowej Galerii Sztuki Współczesnej we Włocławku [3].